logo_patrzszerzej_1mniejsze

8 zasad nieszczęśliwego związku

Pozostań sobą…

Noszenie tej samej bluzy przez tydzień, majtki w kurczaczki, przyjaźnienie się z grupą nastoletnich punków… To wszystko jest częścią ciebie. Nie rezygnuj z tego w żadnym wypadku!

… i pozwól na to drugiej osobie

Twój partner chce iść na podyplomowe studia? Rzucić pracę i zostać cyfrowym nomadą nadającym z różnych zakątków świata? Nauczyć się szydełkować? Poświęcić resztę życia badaniom na temat uprawy ananasa w warunkach domowych? Żaden problem. Wspieraj go w tym koniecznie, nawet, jeśli wymaga to jakichś ustępstw z twojej strony, na przykład poszukania trzeciej dodatkowej pracy. Nie rób mu awantur, że idzie na wódkę trzeci raz tego dnia albo chce wyjechać sam na pół roku. Pozwól żyć po swojemu i nie sprawiaj, że bycie z tobą w relacji wymusza na kimś rezygnację z jego marzeń i celów.

Zaufaj

Wychodząc rano z domu, nie zwracaj uwagi na to, czyj telefon zabierasz. Co za różnica, przecież macie do siebie zaufanie!

Rozwijaj się

Rozwijanie się to nie tylko prezent dla samego siebie, ale także ukłon w stronę partnera. W końcu nic tak nie pociąga, jak druga osoba, która właśnie zakończyła kurs wyszukiwania niszowej muzyki na Spotify, dzięki któremu mogłeś ustawić piosenkę “Áðr Burs synir bjöðum of yppðu þeir er Miðgarð” jako budzik.

Wspieraj

Jeśli twój partner ma jakiś problem, pokaż mu, że jesteś przy nim i bardzo martwisz się razem z nim. Najlepiej tak bardzo, żeby on sam zaczął cię pocieszać, że przecież nie jest aż tak źle.

Skończ narzekać

W zamian za to zacznij się mścić. Wrócił z firmowej imprezy o 4 nad ranem zamiast o 24? Ty wróć pojutrze. Wydał za dużo na niepotrzebny sprzęt? Idź do Sephory i zostaw tam trzy wasze wypłaty. Znowu zapomniał założyć dziecku czapki? Ty wyjdź z nim w samym sweterku przy -10. Jak posiedzi przez tydzień na zwolnieniu, na pewno nigdy więcej się to nie przydarzy!

Spędzajcie razem czas…

Możecie na przykład obejrzeć obrady Sejmu. Albo pojechać na wycieczkę po sklepach w poszukiwaniu najtańszej kostki do WC. Możliwości jest nieskończenie wiele!

…ale pamiętaj, że czas spędzany osobno też jest ważny

Każda szanująca się kobieta a jednocześnie pani domu potrzebuje przecież czasu, aby gruntownie wysprzątać mieszkanie co drugi dzień czy też ugotować obiady na dwa miesiące z góry. Ponieważ jest kobietą, jest to dla niej wystarczającą rozrywką i nie potrzebuje już więcej czasu dla siebie. Z mężczyznami jest już trochę gorzej, także tutaj należy być nieco bardziej elastycznym i dać im tyle swobody, ile tylko chcą. Szczególnie, że posiadają oni wysoko rozwiniętą potrzebę świętego spokoju. Samo się nie poleży!

A na koniec… Nie bierz wszystkiego tak bardzo na serio!

Leave a Comment

The Comments

 • Marlena Marszałek
  25 lipca 2017

  Świetny post, przyjemnie mi się go czytało i z chęcią przeczytam więcej jemu podobnych <3 Pozdrawiam Książkowa Dusza

  • Monika Nowak
   → Marlena Marszałek
   25 lipca 2017

   Dziękuję i zapraszam do lektury!

 • Magda
  25 lipca 2017

  Te obrady sejmu to może sobie darujmy.

  • Monika Nowak
   → Magda
   25 lipca 2017

   W obliczu ostatnich wydarzeń szukanie kostki do WC wydaje się być sensowniejsze.

 • Kulinarna Strona Mocy
  26 lipca 2017

  Odkąd spotkałam w swojej stodole różowego jednorożca nic nie biorę serio.

  • Monika Nowak
   → Kulinarna Strona Mocy
   26 lipca 2017

   O tak, spotkanie jednorożca zmienia wszystko. Nic potem już nie jest takie, jak wcześniej.

 • Julita Kamińska
  26 lipca 2017

  Zgodzę się, że powinno się spędzać jak najwięcej czasu razem! 🙂

 • Monika Nowak
  30 sierpnia 2017

  Byle nie podczas kolacji, grozi niestrawnością!

 • Marta Kozłowska
  5 września 2017

  “dzięki któremu mogłeś ustawić piosenkę „Áðr Burs synir bjöðum of yppðu þeir er Miðgarð” jako budzik.” made my day! hahah
  W pełni się zgadzam 🙂 Poczyniłam też wpis w podobnej tematyce, więc w wolnej chwili zapraszam: http://www.trojcadopary.pl/ona-okazywanie-milosci/

 • Grażyna Zaborska-Szmajda
  24 września 2017

  Dobre, mądre zasady 🙂

 • Doris EM
  7 października 2017

  Wspaniałe zasady, niestety z doświadczenia swojego i innych wiem że nie wszystko idzie tak prosto i łatwo. Jednak się zimni utożsamiam i staram się żyć właśnie w ten sposób.

 • Dotee - Witaj Słońce
  10 stycznia 2018

  Fajne! Wezmę sobie do serca 😉