mniejsze2_logo_patrzszerzej_5012022_4

fotografia

Inspiracja czy kopiowanie? Czyli jak robić to dobrze

Prowadzę konto na Instagramie już prawie trzy lata. Przez te trzy lata widziałam tam słabe zdjęcia, średnie zdjęcia, świetne zdjęcia i mnóstwo kopii każdego z nich. Czasem kopia była lepsza niż oryginał, częściej gorsza, ale tak sobie myślę, że setki zdjęć dostępnych na wyciągnięcie ręki to narzędzie, które można świetnie wykorzystać w swoim fotograficznym świecie, ale można też zrobić to źle. Bardzo źle.

przeczytaj
Autoportret fotografa

Skąd brać pomysły na zdjęcia?

Może jesteś fotografem, może masz Instagrama i chcesz go rozwijać, a może po prostu lubisz robić zdjęcia, ale czasem wydaje Ci się, że sfotografowałeś już wszystko i masz ochotę wystawić aparat na allegro. Jeśli tak, zapraszam do lektury – nie obiecuję, że już do końca świata będziesz miał tylko świetne pomysły na zdjęcia, ale podpowiem jak szukać inspiracji i co zrobić, kiedy już będziesz miał ochotę cisnąć obiektywy w kąt i zająć się robieniem na drutach.

przeczytaj
ładnie zapakowany prezent

Świąteczne prezenty last minute – bez wychodzenia z domu!

Świąteczne prezenty, które wymieniam w dzisiejszym wpisie mają same plusy. Ratują nam tyłek kiedy jesteśmy zapracowani i nie mamy czasu iść na zakupy, albo kiedy po prostu nienawidzimy galerii handlowych w okresach świątecznych i nie tylko. Do tego są w dobie eko i less waste, bo w domach obdarowanych nie wylądują kolejne dziesiątki rzeczy mniej lub bardziej niepotrzebnych.

przeczytaj
gdańsk w listopadzie

Czy warto jechać nad morze jesienią? Gdańsk w listopadzie

„No pewnie! Masz na myśli, rzecz jasna, Morze Śródziemne?” pytacie mnie bardziej retorycznie, niż dosłownie, bo przecież nikt normalny nie zrobiłby sobie takiej krzywdy, żeby wybrać się nad Bałtyk późną jesienią. W listopadzie to się chodzi na randki z Netflixem do drugiego pokoju, ewentualnie dzierga się skarpetki z alpaczej wełny, a nie jedzie sześć godzin samochodem w poszukiwaniu morskiej bryzy urywającej głowy i wieszczącej rychłe zapalenie zatok.

przeczytaj

odbierz darmowego e-booka

zapisz się do newslettera

i otrzymuj raz na jakiś czas miłe listy o fotografii ♥

poczekaj, zapisuję Cię do listy wtajemniczonych

Jesteśmy razem i już nic nas nie rozdzieli <3 (no chyba, że tego zechcesz)