logo_patrzszerzej_1mniejsze

Kategoria: Fotografia

autoportret

Autoportret — czym zrobić?

Żeby zrobić autoportret fotograficzny, czyli zdjęcie samemu sobie, tak naprawdę jedynym niezbędnym elementem jest aparat/telefon i dobre chęci. I oczywiście Ty 😉 Cała reszta to tylko dodatki. Uważam, że warto ułatwiać sobie życie, dlatego jeśli masz w planach często się fotografować, dobrze będzie zainwestować w coś więcej niż parapet i suszarkę na pranie. Z tego wpisu dowiesz się, z jakiego sprzętu korzystam.

Read More
canon R

Canon R – moje wrażenia po 2 latach

Canon R mieszka w mojej fotograficznej torbie już ponad dwa lata. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego aparatu, w moim wpisie znajdziesz sporo informacji oraz subiektywne odczucia po zakupie oraz po 2 latach pracy z nim.

Read More
prezent dla fotografa

Prezent dla fotografa — 8 bardzo kobiecych pomysłów!

Czy łatwo jest kupić prezent dla fotografa? Podobno niekoniecznie. Ja jestem tą osobą, która takie prezenty zazwyczaj przyjmuje, dlatego moja bardzo subiektywna lista zawiera głównie te sprawdzone przeze mnie fotograficzne podarunki, które trafiły wprost do mojego serca. Lecimy z tym!

Read More
bokeh w kształcie liści

Jesienny bokeh w kształcie liści na zdjęciach — jak go wyczarować?

Jesień to idealna okazja, żeby wyciągnąć choinkowe lampki (bez obaw, nie będziemy jeszcze śpiewać Last Christmas). Dzięki nim możemy wyczarować na zdjęciu piękny bokeh, czyli te “kółeczka”, które się czasem pojawiają. Adekwatnie do pory roku zamieniłam kółeczka na listki. Przeczytaj poradnik i dowiedz się, jak uzyskać taki efekt.

Read More
jak zrobić dobry autoportret

Jak zrobić dobry autoportret?

Każdy, kto próbował kiedyś zrobić sobie samemu zdjęcie, wie, że wcale nie jest to takie hop-siup. Bieganie do aparatu w te i z powrotem, rzucanie w panice pilotem zdalnego sterowania, żeby nie było go widać, a do tego ogarnięcie siebie tak, żeby wyjść dobrze i naturalnie brzmi na coś bardzo skomplikowanego. Dlatego dzisiaj wpadam z kilkoma radami, dzięki którym przestaniesz się zastanawiać jak zrobić dobry autoportret 🙂

Read More

Jak przywieźć lepsze zdjęcia z wakacji?

Przez kilkanaście dni biegasz z zachwytem po nowej okolicy. Jest tak pięknie, że chcesz zrobić zdjęcie absolutnie wszystkiego! Bierzesz więc aparat ze sobą w każde możliwe miejsce i pstrykasz z pasją. Po powrocie z wakacji zgrywasz wszystko z kart i… Przerażenie! 5000 zdjęć? Nieeee, nie dasz rady nawet tego przejrzeć, a co dopiero obrobić. I tak folder trafia na cmentarz zapomnianych folderów ze zdjęciami z wakacji i leży odłogiem, czekając z nadzieją, że ktoś w końcu do niego zajrzy.

Read More

Dlaczego warto robić autoportrety? 5 powodów

Kiedyś na słowo “autoportret” chowałam się pod stół i nie wychodziłam przez tydzień. To znaczy, ja bardzo chciałam sobie zrobić ładne zdjęcie, ale totalnie nie umiałam i nie wiedziałam jak to zmienić. Później okazało się, że sposób na to był jeden: po prostu zacząć je robić. Po to, żeby się ze sobą oswoić, poznać siebie i w końcu polubić. Zazwyczaj nic nie przychodzi samo i trzeba się tego nauczyć – tak jest i w tym przypadku. Ale… po co w ogóle robić te autoportrety?

Read More

join the list!

hey, let's be besties

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elitsed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut pharetra sit amet aliquam id diam maecenas ultricies mi.

[mc4wp_form id="1193"]